Home

Gospodarstwo Agroturystyczne Zofia Ciesiul

 Programy inwestycyjne z Funduszy Europejskich

Slajd11

 Reklama EU 2

Oferta specjalna

 

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do miejscowości Orneta umiejscowiona wśród dziedzictwa przyrody Warmii.

agrot ciesiul

      Od 1996 roku prowadzimy gospodarstwo agroturystyczne położone na peryferiach miasta przy szosie wjazdowej do Ornety od strony Lidzbarka Warmińskiego. Mamy do 28 pokoi noclegowych o sprawdzonej jakości w konkurencyjnych cenach.

Dostępny jest bezpieczny parking, całodzienne wyżywienie. Każdy pokój posiada własną łazienkę, telewizor, dostęp do internetu. Tutaj można wypoczywać wśród społeczności i nieskażonej przyrody.

wjazd1

 

 

J eżeli znaleźć się w Ornecie i skutecznie, zaraz po tanim noclegu - właśnie tu jest na miejscu. Gospodarstwo Agroturystyczne Zofia Ciesiul w Ornecie. Oferta noclegu za przystępną cenę o wysoki standard naszych usług. Duża liczba miejsc: 28 pokoi noclegowych każda z własną łazienką. Duża plaża eventowa. Dostęp do mediów, RTV, internetu. Możliwość stałego wyżywienia na miejscu. Bezpieczny parking na posesji. Zapraszamy także grupy, takie jak wycieczki, obozy sportowe, spotkania konferencyjne i szkoleniowe. To wszystko na terenie obszernej posesji obok i nieskażonej przyrody z dala od hałasu i zgiełku. Idealne miejsce na wypoczynek przez cały rok.
 
Wokół dużo zieleni, lasów, rzeki i jeziora oraz wiele ciekawych miejsc historii. Jak lubisz wycieczki: piesze, rowerowe czy samochodowe to właśnie miejsce jest dla ciebie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do naszego grodu Orneta i społeczność Warmii. 


Rys Historyczny regionu i ORNETY

  • Do roku 1243 terytorium od Zalewu Wiślanego, Braniewa, Ornety do Lidzbarka Warmińskiego jest zamieszkałe przez Warmów.

  • W tym czasie prawdopodobnie Orneta jest głównym grodem Warmów.

  • W jaki sposób podbojów przez Krzyżaków i papieża Innocentego IV w roku 1243 Powstaje diecezja warmińska.

  • 26 marca 1313 - początek miasta Orneta - postępowanie prawa miejskiego.

  • 1243-1466 Warmia w stworzeniu państwa Krzyżackiego.

  • 1466-1772 Warmia wraz z Prusami Królewskim w postępowaniu II pokoju toruńskiego 1466 wejście w skład Korony Polskiej.

  • 1772 I rozbiór Polski Warmii połączonej z Królestwem Pruskiego.

  • W 1945 roku cała Warmia zostaje włączona do państwa Polskiego.

Działania wojenne z 1945 roku uciekły ucieczek przed frontem, przymusowych powojennych wysiedleń oraz emigracji niższych mieszkańców i obecnie występują na ludność napływową.

Zapraszamy wszystkich do naszego miasta o bardzo ciekawej historii, więcej informacji na temat Ornety Wikipedii